[if lt IE 8]>

You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

محصولات زیبایی الوود

آشنایی با انواع لوازم آرایش

امروزه لوازم آرایش به جزء جدایی ناپذیر زندگی بسیاری از خانم ها تبدیل شده است. صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به حدی رشد کرده است که هر شخص با هر سلیقه ای می تواند به کالاهای مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. با توجه به رشد روزافزون این حوزه، بر آن شدیم تا با ارائه این مطلب، تمام نکاتی که در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی باید بدانید را در خدمتتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

لوازم آرایش چیست؟

موادی را که به منظور حفظ ظاهر یا بوی بدن انسان به کار رود، لوازم آرایش می گوییم. لوازم آرایش، تنوع گسترده ای از محصولات را در بر می گیرد که از جمله آن ها می توان به انواع کرم ها، پودرها، لوسیون ها، عطرها، رژلب، لاک، لنز، رنگ مو، مواد آرایشی چشم و صورت، انواع روغن ها و ... اشاره کرد.

تاریخچه لوازم آرایش

هنر آرایش صورت و بدن برای نخستین بار در تاریخ، توسط مردان ابداع شد. انسان های اولیه از رنگ طبیعی سرخ برای رنگ زدن مردگان خود استفاده می کردند. این رنگ آمیزی ها بیشتر جنبه نمایشی و سنتی داشت و آن ها صورت و بدن خود را نیز با همان رنگ آرایش می کردند. البته آرایش کردن به قصد زیبایی برای اولین بار توسط زنان مصری رواج یافت. زنان این سرزمین از رنگ سرخ برای گلگون کردن لب ها و گونه های خود استفاده می کردند. همچنین، چشمان خود را نیز با استفاده از رنگ سیاه، تیره می کردند. این رنگ سیاه از سرب، اکسید منگنز و کربن تولید می شد.
یونانی های باستان نیز همزمان با مصریان، از عسل برای مرطوب کردن لب ها و از چربی حیوانات ترکیب شده با پودرهای سفالی سفید برای از بین بردن لک ها صورت و بدن استفاده می کردند. با آغاز جنگ های صلیبی، آرایش در شمال اروپا بسیار رایج شد. در قرن 14 میلادی، آرایش و مراقبت از پوست مختص نجیب زادگان بود؛ اما در قرن 18 کم کم رواج عمومی پیدا کرد. در این دوران از لوازم آرایشی سمی و حاوی میزان بالای سرب استفاده می شد. اما با صنعتی شدن جوامع و به وجود آمدن کارخانجات تولید در قرون 20 و 21، مواد شیمیایی و غیر طبیعی موجود در لوازم آرایشی جای خود را به مواد طبیعی تر داد.